Strofantyna

ZAPOMNIANY i NIEDOCENIONY HORMON SERCA STROFANTYNA
W latach 1950 – 1970 była Strofantyna stosowana przez licznych internistów z powodzeniem w leczeniu niewydolności sercowej. Jeden ze znanych profesorów, mianowicie Prof. Edens, dziekan Uniwersytetu w Dusseldorfie sprawozdawał na kongresie w 1931 o pozytywnym działaniu Strofantyny w przypadkach zawału serca i Anginy pectoris. Na uwagę zasługuje fakt, że przy leczeniu swoich pacjentów Strofantyną żaden z pacjentów tego profesora nie dostał więcej zawału ani powtórnego wystąpienia Anginy pectoris.  Po profesorze Edensie prowadził Dr. Kern dalsze prace naukowo badawcze. Wg. posiadanych sprawozdań stosował Dr. Kern około 20 000 pacjentów strofantynę. Tylko 4% z nich dostało w czasie leczenia strofantyną ponownie zawał, ale żaden z nich nie skończył się śmiertelnie! Prof. von Ardenne, Dr. Kern opublikowali swoje wyniki badań naukowo badawczych zapodając, że w wewnętrznej części mięśnia sercowego mamy do czyneinia z zakłóceniem przemiany materii na wskutek której dochodzi do zakwaszenia kwasem mlekowym., ubumierania komórek. W ten sposób powstaje m.inn. zawał serca.  

 Zakłócenie przemiany materii prowadzi do dramatycznego zakwaszenia mięśnia sercowego w niewielu minutach.  Strofantyna jest środkiem odkwaszajęcym komórki serca. Przeprowadzone badanie placebo kontrolowane przez Hupe&Balint, 1988(20) wykazało, że Strophactiv D4 (środek homeopatyczny na bazie strofantyny), 3x 25 kropli przez 14 dni, spowodowało znaczną poprawę u 80% pacjentów a w grupie placebo u 15%. Do nabycia jest Strofantyna w aptekach za przedłożeniem recepty pod nazwą: Strodival mr, 3mg. Ta Strofantyna jest przewidziana dla stałej terapii serca. W przypadkach naglych jest w aptekach do dyzpozycji Strodival special 6 mg rowniez po przedłożeniu recepty. Ta kapsułki stosuje się tylko na wypadek nagłych sytuacji w stanach zawału bądź atakach serca. Dr. Kern poleca wówczas przyjąć jedną do dwóch kapsułek. Strofantyna została również stosowana w innych zachorowaniach na serce. Naprzykład W. Rothmund stosował Strofantynę doustnie przy apoplexach i nadciśnieniu. Stwierdzono również skuteczność Strofantyny w przypadkach Claudicatio intermittens, endogennej depresji i demencji. W chwili obecnej znajduje się na rynku niemieckim Strofantyna pod postacią Strodivalu wydawanego na receptę albo jako leku homeopatycznego w potencji D4 – Strophactiv. Jest wprost nie do pomyślenia ile ze strony medycyny szkolnej wymierzono kroków, by Strofantyna poszła w zapomnienie. Proszę o jednym nie zapominać. Strofantyna odkwasza komórki natychmiast a zatem postepowanie zawału serca zostaje przerwane.  

Literatura:

1.Rolf-Jürgen Petry, Hans Schaefer: Strophantin-Über die Abwehr der optimalen Vorbeugung und Behandlung, Verlag Florilegium 2006
2.Berthold Kern: Der Myokardinfarkt, Haug-Verlag Stuttgart 1969
3.R.E. Dohrmann, H.D. Janisch&M.Kessel: Klinisch-poliklinische Studie über die Wirksamkeit von g-Strophantin bei Angina  pectoris und Myokardinfarkt.
Cardiol. Bull. 14/15; 183-187, 1977
4.Hans Sarre: Strophantinbehandlung bei Angina pectoris. Therapiewoche 3: 311-314, 1952/53
5.www.alejski.pl
6.www.zentrum-der-gesundheit.de
7.Kietzmann M&Laemmle J: Untersuchungen über die Beeinflussung des Myokardstoffwechsels durch g-Strophantin. Erfahrungsheilkunde 40:776, 1991
8.Berthold Kern: Arterien-Bypässe nutzlos. Naturheilpraxis S.582-599, 1988
9.http://strophantin.twoday.net
10.Theodor Binder:Herzinfarkt: So beugen Sie vor. Kneipp (Schweiz) Heft 6,1998
11.W.Kämmerer: Strophantin ist ein Hormon. Pharmazeutische Z.,114, 1999