Białko C – reaktywne wskaźnikiem zawału serca

CRP wskaźnikiem zawału serca bądź stanu przedzawałowego?

Grupie naukowców z instytutu naukowo-badawczego ds. żywienia w Poczdamie udało się dostarczyć nowego dowodu ryzyka powstawania chorób sercowo-naczyniowych. Wysoki poziom białka C-reaktywnego (CRP) jest czynnikiem wskazującym stan przedzawałowy bądź nawet zawał serca. już we wcześniejszych badaniach naukowych zauważono pewny ścisły związek pomiędzy wysokim poziomem białka C-reaktywnego a powstawaniem zawału serca. Naukowcy z Poczdamu mogli wskazać, że białko C-reaktywne po uwzględnieniu innych parametrów laboratoryjnych (jak podwyższony cholesterol HDL-, i LDL) potwierdza ryzyko zawału. Dr. Cloth Hohberg z instytutu do badań klinicznych w Mainz (Niemcy) jest o tym przekonana, że CRP-Test pomaga dość wcześnie rozpoznać chorobę wieńcową serca. Najnowsze badania wskazują na ważną prognostyczno-rokowniczą wartość hs-CRP w odniesieniu do chorób układu krążenia. Białko C-reaktywne jest metodą wysokoczułą, niezależnym czynnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego. Grupa naukowców jak Paul M. Ridker potwierdzają ten fakt. Nasz rysunek u góry uwidacznia białko C-reaktywne i pokazuje powstawanie zawału serca.

  1. Normalne naczynie wieńcowe
  2. Zgrubienie naczynia wieńcowego i wczesne odkładanie się substancji tłuszczowych (szkodliwych form cholesterolu) i tworzenie się agregacji płytek krwi
  3. Blaszka miażdżycowa
  4. Proces zapalny (CRP)
  5. Zakrzep (zmiany zatorowo-zakrzepowe)
  6. Zamknięcie naczynia wieńcowego, zawał serca 

Angielski miesięcznik lekarski „New England Journal of Medicine” wymienia C-reaktywne białko jako wczesny znak przepowiadający zawał serca. Szanowni Państwo! Żądajcie przy badaniach okresowych u swojego lekarza rodzinnego oznaczenia białka reaktywnego we krwi. Oznaczenie cholesterolu jest już nie wystarczające: CRP jest nowym faktorem ryzyka zawału serca. Chroniąc Państwa przed zawałem serca i chorobą wieńcową polecamy przyjmowanie preparatu SYNERVIT. SYNERVIT – jego używanie jest obowiązkiem każdej kobiety i każdego mężczyzny chcących zadbać o swoje serce. SYNERVIT reperuje serce, zwężone naczynia krwionośne powracają do normy, kalk i wszelkie złogi ulegają rozpuszczeniu. Innym preparatem zasługującym na uwagę jest SUPER JUICE. Kapsułki te wzmacniają serce. Częstokroć będą stosowane w profilaktyce przedzawałowej, zmniejszają ryzyko wystąpień zawałów, regulują pracę mięśnia sercowego. Z chińskiej medycyny naturalnej polecamy SUMALIN. Preparat ziołowy bez efektów ubocznych. Inny preparat GUANXIN jest przydatnym w zapobieganiu zawałom serca, jest stosowanym również po przebytym zawale serca. Na uwagę zasługuje jeszcze HEART YANG. W USA stosowany przez osoby chcące zachować zdrowe serce. Wszystkim osobom polecamy jeszcze znany w Polsce i Europie znany preparat Q10 PLUS. Zdaniem specjalistów czas potrzebny na znaczną poprawę wydajności serca dzięki przyjmowaniu CoQ 10 wynosi 2-8 tygodni. Więcej na ten temat w naszym Centrum Medycyny Naturalnej.

Literatura:
1. New England Journal of Medicine
2. Focus 48/2002
3. Miracle Cures, Jean Carper 1997