Kamienie nerkowe – Nephrolithiasis

Kamica nerkowa to jedna z najczęstszych chorób układu moczowego. Występuje u 10% ludności, przeważnie między 35 a 55 rokiem życia. Najczęściej chorują na kamicę mężczyżni. Choroba charakteryzuje się na okładaniu się w drogach moczowych złogów kamieni o różnej wielkości, kształcie i składzie chemicznym. Załączone zdjęcia kamieni nerkowych uwidaczniają kamienie o kształtach okrągłych, gładkich oraz kamienie zlepione razem o zarysach i kształtach ostrych. Te są prawie bardzo niebezpieczne. W kamicy wyróżniamy kamienie: fosforanowo-wapniowe, szczawianowo-wapniowe, składające się z kwasu moczowego, cystynowe oraz struwitowe-powstające w przebiegu zakażeń układu moczowego.

Symptomy kamicy są różne: tzw. hematuria(krew w moczu), dysuria-częste i nawet olesne oddawanie moczu, dolegliwości ze strony brzucha, zakażenie dróg moczowych i kolki. Do czestych objawów należą: ból w okolicy nerek promieniujący w kierunku pachwin, nudności, wymioty, podwyższona temperatura. Przyczynami występowania tej choroby są:

nawyki dietetyczne
zaburzenia gospodarki mineralnej
spożywanie bardzo dużych ilości mleka
nadczynność przytarczyc
dann albo dolegliwości jelitowe prowadzą do tworzenia się kamieni moczanowych
Dokładne badania jak analiza moczu, może wskazać na skład chemiczny kamieni i tym samym ułatwić leczenie. Chorującym na kamienie nerkowe oferujemy skuteczne preparaty z medycyny naturalnej. Chorzy na kamienie nerkowe zwracając się do naszego Centrum Medycyny Naturalnej otrzymają konkretną pomoc w tego rodzaju dolegliwościach. Z tradycyjnej medycyny chińskiej zasługuje na uwagę preparat naturalny YIDAN. YIDAN zapobiega tworzeniu się kamieni i rozpuszcza je skutecznie. Dietetycznym wskazaniem spożycia tego preparatu jest zalecenie przyjmowania go 3 tabletki 2 razy dziennie. Kobiety w ciąży nie powinne przyjmować tego preparatu. Innym środkiem zasługującym na uwagę jest: SHI LIN TONG. DESMODIUM STYRACIFOLIUM – roślina z tradycyjnej medycyny chińskiej z rodzaju zimowego jasminu jest skuteczną w zapobieganiu się tworzenia kamieni nerkowych. Desmodium styracifolium działa odtruwająco, przeciwbakteryjnie i rozkurczowo. Rozdrabnia i usuwa kamienie. Zapobiega kolkom i uspokaja ból podczas wypróżniania pęcherza. Powszechny preparat na rynku polskim. Osobom cierpiącym na kamienie nerkowe polecamy jeszcze doskonały preparat ziołowy: JIN QIAN CHAO. Specyfik ziołowy Jin qian chao przeszedł kiliniczne testy w szpitalach w rejonie Guanhxi. W 800 przypadkach kamieni nerkowych pomógł on w 92% przebadanym pacjentom.

SHILINTONG (GUANG JING QIAN CAO)
Jest specyfikiem naturalnym, bez żadnych domieszek chemicznych. Głównym składnikiem tego specyfiku ziołowego jest : Desmodium styracifolium, rośliny podobnej do zimowego jaśminu, rosnącej tylko w prowincji Guangdong, Chiny. Desmodium jest też składnikiem specyfiku ziołowego Antytox, którego producentem jest Andean Medicine Centre. Desmodium powoduje, że Shilintong działa odtruwająco, przeciwbakteryjnie i rozkurczowo. Wg. fitoterapii chińskiej jest Shilintong dzięki Desmodium w stanie rozmiękczyć kamienie nerkowe i je całkowicie usunąć. Działa skutecznie w likwidowaniu zaburzeń i stanów zapalnych dróg moczowych. Przeprowadzone badania doświadczalne dowiodły, że Desmodium styracifolium jest w stanie zahamować tworzenie się kamieni wapniowo-szczawianowych.
Kto ma problemy z tworzeniem się tego rodzaju kamieni powinien jak najbardziej zastosować Desmodium styracifolium. Na wytrącanie się złogów w nerkach ma również wpływ pH moczu. Desmodium styracifolium zmienia pH moczu tak, aby otrzymać mocz w którym składniki tworzące dany rodzaj kamieni sa najlepiej rozpuszczalne. Kamica sprzyja zakażeniom ukladu moczowego, dlatego każde zakażenie ukladu moczowego musi byc leczone skutecznie. Shilintong zapobiega zakażeniom ukladu moczowego. Wg. opini publicznych zostałł ten preparat naturalny wyróżniony jako jeden z najlepszych.

Stosowanie: 5 tabletek 3 razy dziennie, profilaktycznie: 3 tabletki 1 raz dziennie, najlepiej popijać ciepłą wodą. Ważną cechą tego preparatu jest, że Shilintong zatrzymuje procesy powstawania i powrotu choroby.